Wieczór Naukowców.
Podczas starannie przygotowanych zajęć szóstoklasiści wykonywali ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne pod kontrolą p. Pietrzkiewicz i p. Taberskiej oraz uczestniczyli w pokazach eksperymentów z ciekłym azotem przeprowadzonych przez studentów wydziału fizyki UAM. Podczas warsztatów geograficznych prowadzonych pod opieką p. Łukomskiej i gości
z Naukowego Koła „ Podróżnik” „przenieśli się” do Boliwii, aby poznać faunę, florę i ciekawostki tego kraju. Wiedzę ze znajomości języka ojczystego sprawdzali pod okiem p. Strońskiej i p.Sierockiej, układając puzzle dotyczące środków stylistycznych. Na holu szkolnym , na zajęciach prowadzonych przez p. Mikołajczaka doskonalili umiejętność gry w szachy oraz obsługi dronów, a w sali informatycznej p. Czerwińska szkoliła uczniów z obsługi długopisów 3D.
Pyszne soki ze świeżych owoców i warzyw ,wraz z uczniami, przygotowywała p.Bednarczyk, przedstawiając uczniom wartości odżywcze napojów. Z apetytem degustowano te smaczne napoje.
Uczniowie także mieli możliwość wykonania różnych fryzur na główce fryzjerskiej wg wzoru na zdjęciu i zgodnie ze wskazówkami p. Sierockiej.
Pracując w grupach- bardzo aktywnie, zdobywając nową wiedzę i rozwijając zainteresowania, na poważnie i z humorem, szóstoklasiści ciekawie spędzili w SP5 Wieczór Naukowców 2025 .
Joanna Taberska