Warto uczyć się języków obcych!

30.09.2024
26 września, z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską, obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Nasza szkoła włączyła się w obchody tego ważnego dnia, którego celem jest promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie.

Najmłodsi uczniowie mieli okazję doświadczyć kultury innego kraju w bezpośredni sposób, przebierając się w stroje tradycyjne dla wybranych przez siebie krajów. Ponadto, przygotowywali i degustowali zagraniczne potrawy.

Uczniowie klas 4-6 wykazali się umiejętnościami plastycznymi – wykonali plakaty przedstawiające najważniejsze informacje o wylosowanym przez siebie kraju oraz ciekawostki o obowiązującym w nim języku. Była to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy.

Uczniowie najstarszych klas dyskutowali o swoich doświadczeniach językowych i o tym, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Utrwalali obcojęzyczne słownictwo i rozwiązywali łamigłówki językowe.

Obchody Europejskiego Dnia Języków były ciekawym i wartościowym doświadczeniem dla całej społeczności uczniowskiej.

Nauczyciele języków obcych i edukacji wczesnoszkolnej