E-dziennik

6b na Niewidzialnej Ulicy.

05.05.2023
24 kwietnia uczniowie klasy 6b wzięli udział w niezwykłej wycieczce. Odwiedzili Niewidzialną Ulicę, która mieści się w Poznaniu na ul. Matejki. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie oprócz zwiedzania Ulicy szóstoklasiści mogli zobaczyć świat, o którym wcześniej nie mieli pojęcia. Zwiedzanie odbyło się w absolutnej czarnej ciemność i uczniowie musieli poradzić sobie bez użycia wzroku, wchodząc w interakcje z otoczeniem w taki sposób, aby normalnie funkcjonować, wykonywać codzienne czynności.

Niewidzialna Ulica to miejsce inne niż wszystkie, pod każdym względem fascynujące. To jedno z 3 miejsc w Polsce i jedyne w Poznaniu, gdzie można poznać świat, którego nie zobaczysz oczami, tylko poczujesz go, zrozumiesz, dotkniesz niewidzialnego.

Dla wszystkich było to niesamowite przeżycie i niezapomniana lekcja, która pokazała, w jakim świecie żyją ludzie niewidomi i jakimi zmysłami możemy zastąpić wzrok.

                                                                       Katarzyna Urbaniak i Katarzyna Wilińska-Jóźwiak