E-dziennik

Jak być bezpiecznym w sieci, w domu i na drodze.

06.02.2024
6 lutego odbyła się inauguracja projektu profilaktycznego "Akademia odpowiedzialnego ucznia - Jak być bezpiecznym w sieci, w domu i na drodze".

Projekt dedykowany jest uczniom klas 3, 4 i 5. Powstał w inicjatywy policji z Komendy Miejskiej w Poznaniu dzięki sponsorowi firmie ENEA S.A. Jesteśmy pierwszą szkołą w powiecie, w której zostaną przeprowadzone działania w oparciu o materiały opracowane przez Wydział Prewencji.
W każdej z klas zostanie przeprowadzona lekcja przez funkcjonariusza lubońskiej policji, następnie wychowawcy oraz nauczycielka techniki będą kontynuowali pracę profilaktyczną. WW. projekt wpisuje się w realizację szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego w priorytetowych obszarach.
W inauguracji wzięli udział: pani burmistrz Małgorzata Machalska, komendant Komisariatu Policji w Luboniu pani Joanna Tritt, funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Poznaniu: pani Małgorzata Tamborska i pan Przemysław Szkup, przedstawiciele ENEA S.A.: pani Natalia Janikowska i pani Magdalena Socha oraz funkcjonariuszki z Komisariatu Policji w Luboniu: pani Kinga Koluszenko i pani Daria Malik. Wspaniałą część artystyczną przygotowały klasy 3a i 3d z paniami: Anną Augustyniak i Anną Minke.